Rodič vs dítě

V čem může rodič ovlivnit vývoj dítěte?

1. Ještě předtím, než se narodí. 

    Tím, že sám jako rodič žijete kvalitní život, nejste ve stresu, stravujete se pestře a s mírou. Pokud ne, přečtěte si něco málo o detoxikaci organismu.     Trošku vás to možná vyděsí, ale budete mít více jasno. 

2. Během těhotenství

    Nejvýznamější je strava a psychická pohoda. Zajímejte se, co jíte, dýcháte, o čem si povídáte. Nepodceňte kyselinu listovou.

3. Kojení a mléčné výrobky

    Svými živinami mateřské mléko přispívá ke správnému nastarotování celkového vývoje. Po druhém roce života však většina dětí ztrácí schopnost trávit     mléčnou bílkovinu (kasein) a hlen (mucin). Ty se začínají usazovat a máme tu rýmy, angíny, alergie, chronické záněty. Dát dítěti na svačinu               jogurt na večeři kaši je pro rodiče velmi pohodlné. Děti si mléčné výrobky velmi rychle oblíbí a poté je těžké je ve stravě omezit. Zkuste to zvládnout           hned a s mléčnými výrobky to nepřehánějte. Pokud už není zbytí, tak zvolte výrobky z tvarohu a jen občas.

4. Do 6 let života

    máte tu největší šanci vytvořit osobnost.Dítě potřebuje co nejvíce podnětů, rozvíjí se mozek a dítě příjmá vše přirozeně a rychle. Mozek pracuje především     na theta frekvenci (tu využívají hypnotizéři), děti jsou v "hypnotickém transu" a vše, co se naučí, už v mozku zůstane. Vznikají synapse, ze kterých bude     dítě čerpat v dospělosti a stáří víc, než si umíte předtsvait. A strava? Tu nesmíte podcenit. 

5. Rodič jako vzor

    Dítě svého rodiče miluje bezvýhradně, přijímá vše dobré i špatné, neumí samo vyhodnotit situace, které nejsou správné. Pokud začnete v dítěti někdy hledat     chybu, jdete na to špatně, musíte začít u sebe. Diskutujte, vysvětlujte, odpvídejte na všechny otázky trpělivě, čtěte pohádky, vymýšlejte vlastní přípěhy.     Počítač a televize počkají. V předškolním věku jsou naprosto zbytečné. 

6. Komunikace

    To co dítěti říkáte, tak přesně tak to bude. Pokud mu říkáte, že je pomalé, nic neumí nebo pokud ho budete citově vydírat (mamince se ale po tobě bude     stýskat, nechceš zůstat ve školce, že?), tak přesně takové budeme dítě mít. V dospělosti bude potom bojovat nejen se světem, ale hlavně samo se sebou.